Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej BIP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony Biuletyn Informacji Publicznej Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu: http://bm1zamosc.bip.mbnet.pl/
- Data publikacji strony internetowej: 07.11.2005 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 06.11.2020 r.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niektóre linki mogą być niezrozumiałe dla użytkowników i nie się wystarczająco opisane.
Strona zawiera dokumenty PDF, które są zeskanowanymi drukowanymi dokumentami.
Brak lub nieprawidłowy tekst alternatywny w obiektach graficznych.
Brak możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu.
Elementy formularzy nie posiadają funkcji usuwania ewidentnych błędów oraz nie informują jednoznacznie o przyczynach i sposobie ich usunięcia.
Brak informacji o automatycznym czyszczeniu pól formularzy po popełnieniu błędu przy ich wypełnianiu.
Skróty klawiszowe
Na stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiszowych przeglądarki.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 20.12.2024 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 28.03.2025 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB) oraz o narzędzie służące do automatycznego wykrywania niektórych błędów dostępności cyfrowej WAVE - https://wave.webaim.org/.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
Zainstalowano funkcjonalności umożliwiające łatwiejsze z serwisu:
Zwiększ / Zmniejsz rozmiar tekstu: umożliwia wybranie opcji - mała czcionka, normalna czcionka i duża czcionka.Skala kontrastu: umożliwia wybranie opcji - kontrast czarno biały, kontrast żółto czarny, Kontrast czarno żółty dla osób z daltonizmem lub wadami wzroku.
Obramowanie centrum skupienia: umożliwia użytkownikom zobaczenie, który element jest aktualnie aktywny, gdy poruszają się po stronie za pomocą klawisza Tab. Dostosowany do nawigacji wyłącznie za pomocą klawiatury.
Przejdź do menu: naciśnięcie klawisza Tab spowoduje wyświetlenie odnośnika „Przejdź do menu”. Wybierając to łącze, użytkownicy mogą przejść bezpośrednio do menu serwisu co umożliwia szybkie wybranie potrzebnej opcji z menu. Przydatne dla użytkowników korzystających wyłącznie z klawiatury i czytników ekranu.
Przejdź do treści: ponowne naciśnięcie klawisza Tab spowoduje wyświetlenie odnośnika „Przejdź do treści”. Wybierając to łącze, użytkownicy mogą przejść bezpośrednio do głównej zawartości, co umożliwia im szybkie przejście do głównej zawartości. Przydatne dla użytkowników korzystających wyłącznie z klawiatury i czytników ekranu.
Przejdź do wyszukiwarki: ponowne naciśnięcie klawisza Tab spowoduje wyświetlenie odnośnika „Przejdź do wyszkukiwarki”. Wybierając to łącze, użytkownicy mogą przejść bezpośrednio do wyszukiwarki serwisu, co umożliwia im szybsze wyszukanie szukanej treści. Przydatne dla użytkowników korzystających wyłącznie z klawiatury i czytników ekranu.
Strona główna : naciśnięcie klawisza Tab spowoduje wyświetlenie odnośnika „Strona główka”. Wybierając to łącze, użytkownicy mogą przejść bezpośrednio do Strony głównej serwisu, co umożliwia im szybkie przejście do głównej strony serwisu. Przydatne dla użytkowników korzystających wyłącznie z klawiatury i czytników ekranu.
Obsługa strony możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Strona posiada mapę strony internetowej oraz rejestr zmian.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Adam Mielniczuk, adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich, www.rpo.gov.pl.
Dane teleadresowe podmiotu publicznego
Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu
Okrzei 6, 22-400 Zamość
Tel.: 84 639 57 17 Faks: 84 639 57 17 wew. 13
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.bursa1zamosc.pl
Dostępność architektoniczna
Do budynku prowadzi wejście od ul. Okrzei. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach do wejścia znajduje się podjazd dla wózków. Portiernia znajduje się po prawej stronie wejścia. Dalsze przejście zabezpieczone jest elektronicznym systemem wejścia i wyjścia, przez które może przejechać osoba na wózku.
Dla osób na wózkach dostępny jest: korytarz, pomieszczenia na parterze, hol główny, świetlica główna oraz stołówka. Do holu głównego prowadzą schody, które można pokonać za pomocą platformy schodowej. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się w pokoju przeznaczonym do pobytu osoby niepełnosprawnej.
Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Brak dostępności tłumacza języka migowego w budynku.
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego 2025 r..
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego 2021 r..